Miejsce zabaw, nauki i odpoczynku

Ogród

Niezwykle wartościowym atutem przedszkola jest piękny i zadbany ogród. Jego rozmiary są imponujące, zalicza się do jednego z największych przedszkolnych ogrodów na terenie całego Krakowa. Zielone miejsce otoczone licznymi drzewami umożliwia dzieciom bliższe poznanie oraz codzienny, bezpośredni kontakt z przyrodą. W naszym ogrodzie rośnie ponad dwieście drzew .Ogród przedszkolny jest inspiracją do zabaw, działań i doświadczeń przedszkolaków, a także ich wyczynów sprawnościowych i relaksacyjnych. W przedszkolnym ogrodzie posiadamy szczególne miejsce - „ogródek dydaktyczny’ gdzie wszystkie dzieci samodzielnie prowadzą hodowlę i obserwację różnorodnych roślin, pielęgnują rabatki kwiatowe oraz uprawiają zioła, warzywa i owoce. Przyjaźnimy się również z licznymi wiewiórkami, dla których przedszkolny ogród jest bezpiecznym domem. Profesjonalne wyposażenie ogrodu sprzyja prowadzeniu ciekawych i twórczych zajęć z wychowankami, kręte alejki rozbudzają sympatię dzieci do dłuższych spacerów oraz umożliwiają wsłuchiwanie się w odgłosy natury. Podczas czterech pór roku nasze dzieci, obserwują, badają, doświadczają oraz poznają wszystkimi zmysłami uroki naszego pięknego ogrodu doświadczeń. Dzieci na co dzień mają możliwość korzystania z dwóch wielofunkcyjnych boisk oraz licznych zabawek sprawnościowych umożliwiających organizację różnorodnych gier i zabaw sportowych. Nasz przedszkolny ogród to niewyczerpane źródło pomysłów i zabaw naszych przedszkolaków, dzieci uwielbiają to przyjazne miejsce!

• WIOSNA
  • LATO
  • JESIEŃ
  • ZIMA
To okres, gdy wszystko budzi się do życia po zimie. Do Naszego ogrodu powoli zaczynają wkradać się kolory i zapachy świeżości. Przedszkolaki obserwują pierwsze pąki, liście i wiosenne ptaki, które potwierdzają zakończenie zimy. Wiosna zazwyczaj rozkwita drobnymi kwiatami krokusów i przebiśniegów. Wiosenna aura zachęca do spędzania czasu na zewnątrz. To idealny czas, by zrobić wiosenne porządki na grządkach.
Jest jedną z ulubionych pór roku przedszkolaków. Latem ogród jest najpiękniejszy: najbardziej pachnący, kolorowy, i magiczny. Pszczoły pracowicie fruwające nad kwiatami, barwne motyle unoszące się nad rabatami czy ptaki ćwierkające w koronach drzew. Latem ogród cieszy wszystkie zmysły dzielnych przedszkolaków – wzrok, zapach, dotyk, węch i słuch. Jest oazą odpoczynku, ale i miejscem do świetnej zabawy.
Liście powoli opadają, tworząc prześliczne dywany oraz służą do tworzenia pięknych, jesiennych mandali. Przedszkolaki uwielbiają komponować kolorowe obrazy z darów jesieni. Pierwszy miesiąc jesieni – wrzesień to jednak jeden z bardziej pracowitych miesięcy dla przedszkolaków. Na ten okres przypada czas największych zbiorów warzyw i owoców, jest to także najlepsza pora na rozmnażanie i sadzenie roślin.
We wszystkich jesiennych miesiącach w naszym przedszkolu trwały intensywne prace w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci zrywały fasolę, kopały ziemniaki, plewiły, sadziły sadzonki nowych kwiatów, a także przygotowywały ogród do odpoczynku zimowego - kopały swoje grządki i usuwały suche rośliny. Pracowały dzielnie, z wielkim zaangażowaniem. Czasami udało się jeszcze zerwać pyszne malinki z własnej uprawy!
Ogród zimową porą oferuje dzieciom wiele atrakcji tj. zjazdy na saneczkach, lepienie bałwanów, szukanie tropów odbitych na śniegu. Dzieci dbają również o ptaki zimujące w Polsce, pośród licznych alejek w ogrodzie znajdują się karmniki do których przedszkolaki wsypują ziarenka.