Dzień drzewa

Dzień drzewa obchodziliśmy w naszym przedszkolu 8 i 11 października. Zajęcia rozpoczęły się tanecznie z piosenką Szumią w lesie stare drzewa. Przedszkolaki dowiedziały się,  że największym drzewem jest baobab, a bambus drzewem nie jest . Potrafiły naśladować szum wiatru wśród liści i rozpoznać gatunki niektórych polskich drzew: dębu, kasztanowca, klonu, jarzębiny, brzozy, leszczyny. Bawiły się także z obrazkami, łącząc liście drzew z owocami i założyły  „ drzewny” klaser. Następnie na sali przygotowały z klocków wielkie drzewo i wysłuchały opowiadania pt Franklin sadzi drzewo.

Tak się składa, że nasza  przedszkolna sala ma bezpośredni widok na drzewa zasadzone tu kilka lat temu przez dzieci wraz z nauczycielami. Również starszaki  postanowiły zasadzić kasztanowca, wkładając do przygotowanej doniczki z ziemią kilka kasztanów. W dniu następnym w ogrodzie doglądały i podlewały nowo posadzone dwie brzózki i poznały opowiadanie Iriny Prokopienko pt. „Jak brzoza liście rozdawała”. Dzieci wiedzą jak cenne są dla nas drzewa dlatego na sali mamy specjalne kosze do segregacji a w tym kosz na makulaturę.