Fotogaleria

Jesteśmy zdobywcami Krakowskich Kopców!!!

Image
Image

31 maja przy słowach hymnu „ Krakowskie kopce pną się do góry, sięgają wysoko aż pod same chmury…” wspinaliśmy się na ostatni krakowski szczyt i był to kopiec Józefa Piłsudskiego. W tym dniu odbył się też finał tej wspaniałej akcji i wspólne świętowanie.

Początki naszych wypraw sięgają natomiast dnia 10 maja, kiedy to po raz pierwszy, grupa Myślicieli i Badaczy z Samorządowego Przedszkola nr 76 im. św. Jadwigi Królowej Polski, zdobyła Kopiec Kraka. W przepięknej scenerii przyrody, przy wspaniałej pogodzie poznaliśmy legendy związane z tym miejscem i podziwialiśmy panoramę miasta. Był czas na wspólną zabawę na świeżym powietrzu oraz posiłek.

Tydzień później – 17 maja, my Badacze i Myśliciele – zdobyliśmy kolejny Kopiec w ramach projektu „Przedszkolaki Szlakiem Krakowskich Kopców”. Choć na ten dzień nie zapowiadała się idealna pogoda, zgodnie ze słowami hymnu „Nie straszne nam deszcze, zimno i chmury, bo chcemy poznać tajemnice krakowskiej kultury”, wyruszyliśmy tym razem na kopiec Wandy. Tam poznaliśmy legendę pięknej królewny, podziwialiśmy łąkowe kwiaty i bawiliśmy się na świeżym powietrzu.

Nasze humory przegoniły chmury i dopisało nam pogodne niebo.

Kopiec Kościuszki znajduje się najbliżej naszego przedszkola. Zdobyliśmy go 24 maja i podziwialiśmy z jego szczytu wspaniałą panoramę miasta. Wejście na kopiec poprzedziła wizyta w interaktywnym muzeum Tadeusza Kościuszki. Poznaliśmy mnóstwo ciekawych faktów i wydarzeń z życia naszego bohatera.

Zaopatrzeni w „ Krzysztoforka ” poświęconego Kościuszce, pełni pozytywnych wrażeń z zabaw na placyku i przeszczęśliwi z pokonania najwyższego, jak dotąd, szczytu wróciliśmy do przedszkola .

W przedszkolu, jak zwykle z radością, witały nas i gratulowały nam wyprawy Panie Dyrektor.

Zwieńczeniem całej akcji była wystawa kopców w Urzędzie Miasta, którą mieliśmy okazję obejrzeć 10 czerwca. Wszystkie prace zostały wykonane przez Uczestników Projektu i bardzo nam się podobały.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za tak wspaniałą inicjatywę i możliwość uczestnictwa w niej. Dziękujemy za to, szczególnie naszej Pani Dyrektor Annie Stockiej – jednej z organizatorek wypraw na kopce. Bardzo dziękujemy Pani Renacie – naszej Przewodnik za cudowny uśmiech dla każdego i bardzo ciekawe opowieści. Dziękujemy także Panu Kierowcy za miłą atmosferę i wszelkie udogodnienia w czasie podróży.