Fotogaleria

Wakacje w przedszkolu

Image
Image

Jak wakacje, to musi być wesoła zabawa i przygoda. I właśnie tego nie brakowało naszym milusińskim. Sierpniowa pogoda wesoło nastrajała każdego i zapraszała do zabawy z bańkami, stawiania babek z piasku, gier na boisku czy smakowania malin w ogródku. Nie zabrakło również wycieczek i spotkań z ciekawymi osobami.

Dzieci odkrywały kosmos z Kicia Kocią w Bibliotece Pedagogicznej na ul. Focha, bawiły się w piratów doskonaląc sprawność fizyczną i rozwijając małą motorykę. Utrwalały zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym i wykonywały laleczki dobroci na wzór ukraińskich. Jak przystało na prawdziwe wakacje – musiała być wakacyjna kartka i pozdrowienia. O to zadbała już p. Paulina z www.wrazliwystrych.pl  Pod czujnym okiem artystki  powstały przepiękne, własnoręcznie wykonane przez przedszkolaki kartki z Krakowa.

Przy pomocy wodnych kredek starszaki przygotowały krakowskie widoki, a następnie ozdabiały rewersy kartek plastycznym złotem. Całość ozdobiona została jeszcze suszkami i zalana lakiem, w którym dzieci odciskały pieczęć. Nie brakło również zabaw z maszyną do pisania, na której przedszkolaki mogły napisać swoje imiona.