Kilka słów o nas

Nasze Przedszkole

Przedszkole posiada również dużą kolorową szatnie, salę zajęć dodatkowych, gdzie odbywają się : indywidualne spotkania ze specjalistami /logopedą, psychologiem, terapeutą pedagogicznym/, zajęcia indywidualne z dziećmi oraz konsultacje nauczycieli z rodzicami, salę do zabaw ruchowych gdzie odbywają się liczne rywalizacje sportowe, gimnastyka korekcyjna i artystyczna, salę teatralną wyposażoną w prawdziwą scenę i kurtynę, która służy do organizacji rytmiki, tańców oraz różnorodnych imprez i uroczystości, dzieci posiadają tutaj dużo przestrzeni na ekspresyjne działanie oraz wejście w role małych artystów. Posiadamy własną kuchnie bogato wyposażoną w sprzęty najnowszej technologii. Nasza kuchnia słynie ze smacznych i zdrowych potraw oraz dba o jakość produktów serwowanych na dziecięcych talerzach. Jesteśmy przedszkolem antysmogowym. W każdej sali posiadamy profesjonalne oczyszczacze powietrza dzięki którym dzieci w okresie jesienno-zimowym mają zapewnione czyste i zdrowe powietrze. Wszystkie sale dostosowane są do potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci w wieku przedszkolnym.

Posiadamy piękny i bardzo duży ogród, który pozwala na organizację doświadczeń przyrodniczych oraz zabaw rówieśniczych dzieci . Ogród wyposażony jest w liczne sprzęty do zabaw ruchowych i sprawnościowych min. zjeżdżalnie, ścianę wspinaczkową,  dwa mini boiska : do unihokeja oraz wielofunkcyjne.

Jesteśmy przedszkolem artystycznym. Naszym przedszkolakom  przybliżamy sztukę poprzez różnorodne środki wyrazu. Uczymy przez doświadczenie : śpiewamy, tańczymy, malujemy, tworzymy, kreujemy, występujemy oraz, co najważniejsze - pomagamy sobie nawzajem. Jako przedszkole Św. Jadwigi wychowujemy do wartości uniwersalnych takich jak: dobro, piękno, prawda, szacunek i umiłowanie ojczyzny.

Przedszkole zatrudnia kadrę pedagogiczną mającą wysokie kwalifikacje oraz doświadczenie pedagogiczne. Nasi pracownicy tworzą życzliwą i rodzinną atmosferę. Przedszkole posiada długą i bogatą tradycję, którą wszyscy  pracownicy starannie pielęgnują i szanują.

Realizując podstawę programową wychowania przedszkolnego staramy się przede wszystkim koncentrować na edukacji kształtującej kompetencje, która pozwoli dziecku odnaleźć się w szybko zmieniającej się rzeczywistości. Poszukujemy nowych rozwiązań aby wspomagać wszechstronny rozwój dziecka odpowiednio do jego indywidualnych potrzeb i możliwości. Indywidualny rozwój każdego z naszych wychowanków jest dla nas niezmiernie ważny!