Projekt "Pszczoły czułe czułki"

17 września 2021 roku w naszym przedszkolu Fundacja Burza Mózgów  przeprowadziła warsztaty pt „Pszczoły czułe czułki”.

W grupie Badaczy dzieci wykonały leporello o pszczelej tematyce  a w Odkrywcach przedszkolaki malowały domki-pszczółki.

Dodatkową atrakcją współpracy z Fundacją było wspólne nasadzanie roślin w naszym ogrodzie.

Wszystkie przedszkolaki ochoczo uczestniczyły w sadzeniu ziół i kwiatów. Rośliny oraz plakietki do ich oznaczenia przekazane zostały  nam przez autorów projektu, za co bardzo jesteśmy bardzo wdzięczni.

Zwieńczeniem całej akcji była wystawa dotycząca życia pszczół, miododajnych roślin, produkcji miodu oraz pracy pszczelarza. Dzięki obejrzeniu wystawy  przedszkolaki mogły dodatkowo poszerzyć wiadomości przyrodnicze.