Historia powstania

Logo przedszkola

Naszym logo jest królewska korona z klejnotem, która przypomina o patronce przedszkola św. Jadwidze, a swoim nowoczesnym charakterem nawiązuje do architektury budynku i wyposażenia sal.

Projektantką przedszkolnego logo jest Pani Anna Kaszuba-Dębska, słynna malarka, graficzka, ilustratorka, projektantka książek, reżyserka wielu filmów animowanych, pisarka oraz biografistka.

Z kilku zaproponowanych przez Panią Projektantkę logotypów Przedszkolaki, Rada Pedagogiczna, Dyrektor oraz Rada Rodziców wybrały projekt nr 2.

GRAFIKA LOGO

Wszystkie zastosowane elementy naszego logo zostały skrzętnie przemyślane. Figury z których powstała korona dobrano w sposób symboliczny. Podstawą projektowania logotypu były dwie podstawowe figury geometryczne: koło i kwadrat. Z kwadratu symbolizującego nasze PRZEDSZKOLE Pani Projektantka wyczarowała piękną KORONĘ , a numer 76 zamieniła w okrągły klejnot oraz drogę zachęcająca do wejścia.

KOLORYSTYKA LOGO

Kolorystyka logo nie jest przypadkowa, nawiązuje do barw królewskiej władzy. Czerwony to także kolor miłości i caritas. Biel i czerń odnoszą się do barw, które znajdują się na królewskim płaszczu. Czerwony logotyp umieszczony na białym tle nawiązuje do naszych barw narodowych i podkreśla wartości patriotyczne jakimi kierowała się św. Jadwiga Królowa Polski.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem projektu naszego logo